March 2, 2021 14:12
Спорт

(Видео) Швајцарецот Криенбул падна со брзина од 140 километри на час во финишот од спустот на патека Кицбил

Швајцарецот Урс Криенбул падна во финишот од трката во спустот од Светскиот куп што се мвозеше на патеката Кицбил. Пред самата целна линија тој ја загуби рамнотежата при последниот доскок и движејќи се со брзина од 140 километри на час падна и со лизгање се помина низ целта. Поради тоа неговото време е запишано како официјално.

Криенбул не беше свесен што се случи, остана да лежи без да се мрдне, а многумина притрчаа веднаш да му укажат прва помош. По укажаната првична лекарска помош, со хеликоптер е пренесен во најблиската болница. Првичните информации велат дека Швајцарецот има потрес на мозокот, но дека е свесен.

Ова е втор пат за жал на истата патека да интервенира хеликоптер на медицинската помош. Првиот пат падна Рајан Кокран Сигел, кој сепак го спаси заштитната ограта и помина со помали последици.

Watch The Testament of Sister New Devil (Dub) Episode 3 (https://crunchyrollfree.com/m/Q2Xq/ep-3) at website https://crunchyrollfree.com get crunchyroll premium free

Watch My Hero Academia 3 Episode 5 (https://animeplanet.cc/m/pJNy/ep-5) at website https://animeplanet.cc. See more anime planet fruits basket