September 24, 2021 09:10
Свет

(Видео): Шангај пред налетот на тајфунот со брзина од 137 километри на час, откажани летови, затворени фабрики

Шангај и соседните крајбрежни региони ги откажаа летовите, го намалија сообраќајот во метрото и ги затворија фабриките поради доаѓањето на тајфунот Ин-фа во текот на денешниот ден.
Тајфунот ја погоди областа Путуо во градот Џушан, големо пристаниште во провинцијата Зехијанг на источниот брег, објави државната телевизија ЦЦТВ, повикувајќи се на кинеската метеоролошка управа.

Невремето ја погоди областа, додека централна Кина се уште се опоравува од рекордните поплави во кои загинаа најмалку 58 лица, се прекина напојувањето со електрична енергија, а повеќе од милион луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови.

Брзината на тајфунот Ин-фа беше до 38 метри во секунда, соопшти метеоролошката управа.оа е приближно 137 километри на час.Се очекува да се движи на север, да го помине Шангај и до вечер да стигне до североисточната провинција Џиангсу.

Website https://animedao.nl: Watch Cosmos Trailer animedao Episode Full death note animedao

Saikin, Imouto no Yousu ga Chotto Okashiinda ga. OVA Episode Full

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeHeaven: Natsume Yuujinchou Roku Specials anime episode 2 online free at https://animeheaven.pro dubbed anime

Sonicsquirrel: http://sonicsquirrel.net/detail/user/gogoanimelol/

Devpost: https://devpost.com/gogoanimelol