Свет

(Видео) Чешка го отвори најдолгиот висечки мост во светот

Чешка отвори рекорден долг висечки мост. Мостот „Скајбриџ 721“ на североистокот од земјата им овозможува на планинарите кратенка низ облаците со феноменален поглед на врвовите на планината Кралички Снежник.

Мостот е вистинска атракција и се протега на 721 метар меѓу два планински сртови, а се наоѓа во близина на одморалиштето Долни Морава и ја премостува долината на Млиничката долина на височина од 95 метри.

„Скајбриџ 721“ е изграден во близина на видиковецот Скајволк, платформа висока 55 метри од која можете да се лизнете по тобоган од 100 метри.

Инаку, изградбата на овој мост чинеше околу 26,5 милиони евра и траеше две години, пренесуваат медиумите.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch anime online GoGoAnime The Greatest Demon Lord Is Reborn as a Typical Nobody

watch anime online My Hero Academia

Hunter x Hunter (2011) Episode 145

So I'm a Spider, So What?

online anime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.