Свет

(Видео) Цунами удри на пацифичката држава Тонга: Брановите носат сè пред себе

Пацифичката држава Тонга е погодена од цунами по вулканска ерупција на дното на Тихиот Океан.

На социјалните мрежи се појавија снимки на кои се гледаат големи бранови кои удираат по крајбрежните области носејќи сè пред себе и снимки на луѓе како бегаат и се обидуваат да влезат во нивните автомобили.

Некои жители на Тонга биле погодени од цунамито додека присуствувале на миса во црква каде што останале заробени.

Во водите на Тихиот океан во близина на Апија, главниот град на Самоа, се регистрирани бранови високи околу еден и пол метар, соопшти американскиот Пацифички центар за предупредување од цунами.

Mетеоролошка служба на Тонга соопшти дека предупредувањето за цунами е на сила за целиот остров.

Предупредување за цунами било дадено и во Нов Зеланд, како и од американскиот Пацифички центар за предупредување, но не и од австралиската служба, пренесоа светските агенции.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 9

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

AnimeHeaven Ranking of Kings Episode 10

online anime BANANA FISH

watch anime free AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

tải go88