Свет

(Видео) Хаос на протести против мерките во Германија, нападнати полицајци

Напади врз полицијци и новинари имаше на синоќешните протести на противниците на анти-ковид мерките во Германија. Во Росток дошло до судир на насилници, членови на навивачки групи, со полицијата, по завршувањето на протестот.

По собирот група луѓе продолжиле да се шетаат низ центарот на градот, а потоа дошло до судир со полицијата.

Новинари биле нападнати за време на демонстрациите против рестриктивните мерки во Косвиг.

Полицијата уапсила 40-годишен маж осомничен за напад на новинар.

Инаку, новинарите кои го следеле протестот, на „Твитер“ објавија дека се соочиле со удари, навреди, па дури и дека фрлале по нив со шишиња.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

online anime GoGoAnime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

sites to watch anime GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 148

World's End Harem Episode 3 - Uncen

GoGoAnime Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

tải go88