January 16, 2022 20:19
Магазин

(Видео) Хали Бери: Режирањето на Bruised беше една од најтешките работи што сум ги направила

Оскаровката Хали Бери за првпат седна на режисерското столче за новиот филм Bruised, драма во која и глуми како поранешна фајтерка во мешани боречки вештини (ММА) која се обидува да ја оживее својата кариера.

Бери откри дека ѝ биле потребни години за да го донесе филмот на екранот и дека преземала интензивна физичка обука до пет часа на ден за да се подготви за сцените со борби. Филмот моментално се прикажува во ограничен број кина и ќе биде објавен на „Нетфликс“ во среда (24 ноември).

„Знаев дека ќе потрошам повеќе време, повеќе енергија, повеќе часови отколку на било што друго што некогаш сум го работела во целата моја кариера,“ рече таа во интервју за „Ројтерс“.

„Се покажа дека е точно така. Тоа беше една од најтешките работи што сум ги направила“.

По децении во забавната индустрија и освојувањето „Оскар“ за филмот Monster’s Ball во 2001 година, Бери нагласи дека луѓето често се изненадени што таа сè уште смета дека тешко се снаоѓа во забавната индустрија.

„Како црнкиња, борбата е вистинска“, додаде таа. „Сè уште е реално. Никогаш не ми е дадено ништо лесно во целата моја кариера, и сè уште треба да се борам за работи. И иако понекогаш посакувам да не морам, благодарна сум што можам“.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

AnimeHeaven Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

DARLING in the FRANXX Episode 23

AnimeHeaven Horimiya Episode 6

anime heaven Hunter x Hunter (2011)