September 18, 2021 16:55
Спорт

(Видео) Халанд го дочека момчето што го прекина мечот му се потпиша и го испрати од теренот

Mладиот норвешки фудбалски интернационалец Ерлинг Халанд од редовите на бундеслигашот Борусија Дортмунд кој денеска одигра подготвителен натпревар против шпанскиот Атлетик Билбао во швајцарскиот град СТ. Гален беше причин за прекин на натпреаврот.

Во еден момент едно мало момче кое не можеше да го дочека крајот на натпреварот влезе на теренот за да земе автограм од неговиот идол Халанд.

Момчето прво чекаше да излезе топката од игра и му пријде на Халанд пред да биде изведен корнерот, а Норвежанецот со задоволство го пречека и се потпиша на маицата пред да го насочи надвор од теренот.

GoGoAnime: anohana: The Flower We Saw That Day anime episode 11 online free at https://gogoanime.be gogoanime website

AnimeKisa: Legendary Idol Eriko anime episode 51 online free at https://animekisa.in anime online

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Watch GS Mikami Episode 45

Slideserve: https://www.slideserve.com/animefreakws

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/gogoanimelol/1254375/