Спорт

(Видео) Феникс најде решение за Кари, Харден го реши дербито во Њујорк

Во кошаркарската НБА-лига се одиграа пет натпреаври меѓу кои најголемо внимание привлече пресметката меѓу Феникс и Голден Стејт што го добија домаќините (104:96). Тимот на Феникс ја продолжи серија на победи со 17. триумф по ред и го заврши месецот без пораз. До победата стаса и покрај тоа што играше речиси цел натпреавер без својот најдобар кошаркар Букер кој се повреди по 15-тина минути игра. Во тој период постигна 10 поени. Најрасположен во редови на Феникс беше Ејтон со 25 поени и 11 скока, Крис Пол додаде 15 поени, 11 асистенции, 6 скока и 5 украдени топки. Причина за поразот Голден Стејт може да ја бара во слабото издание на Кари кој постигна само 12 поени, Пул со 28 беше прв стрелец. Кај гостите, најефикасен беше Џордан Пул со 28 поени.

Дербито на Њујорк меѓу Бруклин и Никси му припадна на домаќинот кој славеше со 112:110. Џејмс Харден блесна кај домаќините со 34 поени и 10 скокови, а одличен беше и Кевин Дјурант со 27 забележани кошеви. Кај гостите најрасположени за кошови беа Алек Бурк (25) и Џулиус Рендл со 24 постигнати поени.

НБА резултати:  Бруклин Нетс – Њујорк Никс 112:110, Торонто Репторс – Мемфис Гризлис 91:98, Феникс Санс – Голден Стејт Ворирос 104:96, Портланд Трејлблејзерс – Детроит Пистонс 110:92, Сакраменто Кингс –  Лос Анџелес Лејкерс 92:117.

online anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Dragon Ball Super (Dub)

Attack on Titan Episode 21

anime stream 4Anime Pokémon Journeys: The Series

My Hero Academia Season 4 Episode 21

4Anime Attack on Titan Final Season