January 26, 2021 13:24
Спорт Хроника

ВИДЕО: „Фаланга“ и „Лозари“ се тепаа пред дербито во Штип

Навивачките групи на „Фаланга“ и „Лозари“ денеска физички се пресметаа по улиците на Штип. По беспрекорниот фудбалски натпревар на теренот во дербито на 14. коло од Втората лига – Исток меѓу Брегалница и Тиквеш, страшни сцени околу Градскиот стадион во Штип. Интервенираше и полицијата. Според првичните информации има и многу повредени лица.

Од Министерството за внатрешни работи истакнуваат дека наскоро ќе следи информација за јавноста и поднесување кривични пријави за учесниците во инцидентот.

Крвавата тепачка можете да ја видите на следниот ЛИНК

My Hero Academia (Dub) Episode 13 at website https://animeplanet.cc anime planet mob psycho

High School DxD Hero (Dub) Episode 12 at ANIMEFLIX animeflix my hero academia