January 22, 2022 21:37
Спорт

(Видео) Ужасна повреда на Нејмар

Пари Сен Жермен нема многу причини за радост по победата на гости кај Сент Етјен, затоа што пред крајот на дуелот се повреди Нејмар.

Во 83 минута Нејмар тргна во напад, еден противнички играч се обиде со лизгачки старт да му ја одземе топката но не успеа. Во еден момент Нејмар стапна врз ногата на противникот, а потоа го свитка зглобот.

Бразилецот во болки падна на тревата и беше изнесен од теренот. Засега не се знае колку ќе паузира Нејмар, но првичните проценки се дека се работи за сериозна повреда на зглобот на ногата.

Повредата на  Нејмар може да ја видите тука

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

free anime Attack on Titan Season 2 (Dub)

AnimeDao Attack on Titan (Dub) Episode 22

anime streaming AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime

animes online JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

watch anime online DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO