December 9, 2021 02:13
Балкан

(Видео) Уапсена поранешната директорка на српската полиција поради вмешаноста во убиство за кое бил осомничен Беливук

Поранешниот државен секретар на српското МВР, Дијана Хркаловиќ вечерва е уапсена за вмешаност во убиството во Белград, поврзано со Вељко Беливук.
По претресот на станот каде пронашле невиден луксуз, во кој имало и фонтана, полицијата ја напуштила зградата во која живее поранешниот државен секретар. Силни полициски сили, со автомобили под ротација, ја однеле Хркаловиќ.

Во јули, специјална емисија на ТВ Пинк прикажа ужасно убиство што се случи во центарот на Белград, кога беше убиен Властимир Милошевиќ. За ова убиство беа осомничени Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и уште едно лице, кои потоа беа „магично“ ослободени.

Телото на Властимир Милошевиќ е пронајдено на 30 јануари 2017 година, во раните утрински часови на шините на трамвајот во Улица 27. марта, во центарот на Белград. Убиецот влегол во влезот на зградата во која живеел Милошевиќ и таму го чекал.Кога Милошевиќ се појавил на вратата, тој испукал десет куршуми од „шкорпион“ со придушувач, од кои седум го погодиле во телото и еден под брадата. И покрај тоа, ранетиот почнал да трча и побегнал преку улицата, но поради крварење паднал на шините на трамвајот. Убиецот му пришол и испукал уште шест куршуми во главата.

Неговата смрт имаше врска со конфликтот помеѓу двата клана, но убиениот немал никаква врска со „шкаљарците“ или „кавчанците“.

Видеото од убиството може да го видите тука

– Овој човек беше примерен, каратист. Бил убиен затоа што бил физички силен и работел како вистински чувар на сплавовите. Му пречеше продажбата на дрога на сплавови. Тој итепа некои од нивните луѓе, и затоа тие се плашеа од него. Инаку, тој е кум на Миљковиќ, кој се пофали дека убил двајца кумови. Обвинителката потоа побарала експертско вешташење на телефонот на Беливук – но не можела да го добие затоа што високи функционери на МУП го сокриле – рекол тогаш извор од истрагата.

Хркаловиќ се поврзува со аферата со прислушкување на претседателот на Србија, Александар Вучиќ изведна од паралелна структура во МВР.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch animes Attack on Titan Season 3

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Komi Can’t Communicate Episode 4

The Rising of the Shield Hero (Dub)

animeheaven app That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)