January 21, 2022 21:31
Свет

(Видео) Тројца ученици убиени, осум ранети во пукање во училиште во САД

15- годишен ученик во средно училиште во американската држава Мичиген убил тројца школски другари и ранил уште 8 лица пред да биде приведен.

Според полицијата тој пукал од полуавтоматски пиштол.

Потврдено е дека еден од ранетите е наставник во средното училиште Оксфорд, во градот Оксфорд, 65 километри северно од Детроит, објави Канцеларијата на шерифот на округот Окленд. Убиени се 16-годишно момче, 17-годишно девојче и 14-годишно девојче, изјави заменик-шерифот Мајкл Мекејб за новинарите на лице место, пренесува Ројтерс.

Се верува дека осомничениот, ученик во втора година во ова училиште, дејствувал сам, а при апсењето не давал отпор, откако претходно испукал 15 до 20 истрели, а целиот инцидент траел околу пет минути, изјави Мекејб. Детроитската локална телевизија „WDIV“ објави дека осомничениот не и открил ништо на полицијата и побарал да разговара со адвокат.

watch animes. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

dubbed anime AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

anime online AnimeHeaven Kiss x Sis (TV)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

Gintama Episode 198