October 18, 2021 12:38
Спорт

(Видео) Тричковски и третпат се запиша во листата на стрелците за АЕК Ларнака

Македонскиот фудбалски интернационалец, Иван Тричковски продолжува да ги тресе мрежите на почетокот од новата сезона во Кипар. Донеодамнешниот член на македонската репрезентација од редовите на АЕК Ларнака успеа да се запише во листата на стрелци и во третиот натпревар, овој пат на гостувањето кај Пафос. Популарниот Тричко се најде на вистинското место во 53 минута и донесе предност за домаќините по што домаќините одговорија преку Драгомир (61) за конечни 1-1.

АЕК Ларнака по три мече има учинок од една победа и две нерешени, а Тричковски има три голови зад своето име.

Website https://4anime.biz: Watch Legend of Kung Fu Rabbit (Dub) 4anime Episode Full watch anime free

Rockman.EXE Beast+ Episode 20

Watch Kimi no Matsu Mirai (Basho) e Episode Full

Watch Devilman: The Demon Bird (Dub) Episode Full

Profile ameba: https://profile.ameba.jp/ameba/kissanimemx/

Animefreakws edublogs: https://animefreakws.edublogs.org/