February 26, 2021 20:26
Свет

(Видео) Трамп ја напушти Белата куќа

Доналд Трамп ја напушти Белата куќа и со тоа му го отстапи местото на новиот претседател на САД, Џо Бајден.

„Го сакам американскиот народ. Ова е збогум, но се надевам дека не е збогум засекогаш“, кратко рече Трамп по излегувањето од Белата куќа во придружба на неговата сопруга Меланија.

Трамп претходно најави дека нема да присуствува на инаугурацијата на Бајден што ќе се одржи денеска.

Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (https://animeflix.nl/m/0ew6) Episode Preview 02 at website https://animeflix.nl dragon ball z animeflix

Watch Fire Force Episode 11 (https://animeplanet.cc/m/WAjO/ep-11) at website https://animeplanet.cc. See more anime planet haikyuu to the top