September 18, 2021 15:50
Спорт

(Видео) Трагедија во Шпанија: Загина најталентираниот мотоциклист во Европа

Шпанскиот мотоциклист Хуго Милан загина денеска на трка во Алкањиз, Шпанија откако загуби контрола врз својот мотицкл и падна, а врз неговиот врат мина друг учесник во трката.

Четиринаесетгодишниот Милан беше дел од Европскиот куп за помлади јуниори и беше еден од најталентираните, ако не и најталентираниот мотоциклист во Европа.

Во еден од свиоците Милан падна и откако групата мотори во која беше заминаа, тој успеа да се придигне, но на него налета Полјакот Милан Павелец, кој го удри во вратот откако не можел да го избегне. Милан со хеликоптер бил пренесен во болница во Сарагоса, но за жал, им подлегнал на повредите.

https://wcostream.cc wcostream cartoons

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://gogoanime.be: Watch Fujiko Fujio A no Mumako gogoanime Episode Part 1 darling in the franxx gogoanime

AnimeHeaven: Orochi, the Eight-Headed Dragon (Dub) anime episode Full online free at https://animeheaven.pro toradora anime heaven

Hulkshare: https://www.hulkshare.com/kissanimemx

Gogoanimelol doodlekit: https://gogoanimelol.doodlekit.com/