October 26, 2021 20:48
Магазин

(Видео) Том Хенкс во апокалиптична драма „Финч“

Претстојниот филм „Финч“ со Том Хенкс во главна улога ќе дебитира на стриминг-платформата „Епл плус“ во ноември.

„Финч“ е за инженер за роботика (Том Хенкс) кој се обидува да преживее во нов постапокалиптичен свет, чија површина и население се десеткувани од разорен блесок на сонцето. Со него е четириножниот крзнен сопатник Гудиер и роботот наречен Џеф. Во средиште на сето тоа е решеноста на Том да најде некој што ќе се грижи за Гудиер по неговата смрт.

Научно-фантастичната драма се случува по сончев блесок што го уништил животот на Земјата. Инженерот Финч преживеал една деценија постапокалиптичен пустош во подземен бункер каде живее заедно со своето куче Гудиер.

Во бункерот тој создава робот, а во најавата за филмот се гледа како тројката тргнува на пат да најде засолниште за да избегне смртоносна бура. Нивното патување е поплочено со многу предизвици – екстремни временски услови, немилосрдна топлина, УВ зрачење – но и со и со хумор. Финч се обидува да ги поттикне Џеф и Гудјер да се сложуваат и воедно се справува со опасностите од новиот свет.

„Финч“ ќе биде достапен за стриминг на „Епл ТВ плус“ на 5 ноември 2021 година.

Tomorrow's Nadja (https://animeheaven.pro/m/5jop) Episode 50

Shin Koihime†Musou: Live Revolution Episode Full

AnimeFLV: Magical Girl Lyrical Nanoha A's (Dub) anime episode 13 online free at https://animeflv.uk anime websites

Website https://twistmoe.net: Watch Outlaw Star twistmoe Episode 24 anime stream

Jigsawplanet: https://www.jigsawplanet.com/kissanimemx?viewas=2e192a4174b8

Flipboard: https://flipboard.com/@gogoanimebe