June 13, 2021 17:19
Спорт

(Видео) Тимската игра на Феникс ја засени добрата партија на Јокиќ

Феникс ја искористија предноста од домашен терен и поведоа со 2:0 во полуфиналето од разигрувањето за шампионската титула во западната конференција од кошаркарската НБА-лига.  Вториот тирумф на Феникс беше уште поубедлив и изразен со 25 поени разлика (123:98) .

Играчот на сезоната, српскиот интеранционалец Никола Јокиќ не можеше да го спречи поразот на Денвер иако беше најефикасен играч на мечот со 24 поени, а имаше и 13 скокови и 6 асистенции.  Тимската игра на Феникс каде дури шест играчи го завршија мечот со постигнат двоцифрен број на кошеви го одлучи победникот. Девин Букер со 18 поени и 10 скока беше најдобар кај домаќинот.

Watch anime online for free at AniWatch anime online. In The Beginning: The Bible Stories (Dub) (https://aniwatch.pro/m/gqPG) Episode 9

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime gintama. Douluo Dalu: Xiaowu Juebie Episode 13

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Space Pirate Captain Herlock: Outside Legend - The Endless Odyssey (Dub) (https://animebee.to/m/v8m5) Episode 13

KissAnime 8tracks: https://8tracks.com/kissanimemx