February 26, 2021 05:51
Свет

(Видео) Тепачка во чешкиот парламент, полицијата ќе ги казни учесниците кои не носеле маски

Дебата во долниот дом на чешкиот парламент денеска се претвори во тепачка.

Откако му беше исклучен микрофонот поради искажани навреди, Лубомит Волни, независен пратеник од листата на чешки радикални националисти, влезе во борба со претседателот Томаш Ханзел од редовите на социјалдемократите.

На крајот, обезбедувањето го избркало Волни од салата, а полицијата го истражува кршењето на мерките за заштита од коронавирусот, како и одбивањето на Лубомит Волни и неговиот колега Маријан Бојко да носат маски.

Во Чешка, кршењето на мерките се казнува со 400 евра.

Watch Black Clover (Dub) Episode 67 (https://kissanimeonline.com/m/RdyM/ep-67) at KissAnime kissanime fire force

Naruto: Shippuden (https://gogoanime.be/m/kLE) Episode 500 at website https://gogoanime.be. See more boruto gogoanime