Свет

(Видео) Талибанци навредувале уметници, им ја отсекле косата и ги запалиле инструментите

На интернет се прошири видео на кое талибанците ги навредуваат локалните уметници и ги палат нивните музички инструменти, јавуваат светските агенции.

Се верува дека настанот е снимен во округот Зазаи Арјуб во провинцијата Пактика во источен Авганистан, област претежно населена со Паштуни.

На снимката, како што пренесуваат агенциите, се гледаат музичари претепани од талибанците. Тие им ја кинеле облеката и ги навредувале, а случајните минувачи им се смееле и го снимале инцидентот.

За казна им ја потстрижувале и косата.

„Талибанските војници низ целата земја ја земаат правдата во свои раце“, напиша новинарот Билал Сарвари на Твитер, а неговиот запис е пренесен од светските медиуми.

anime website. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 20

watch anime online My Hero Academia Season 3 (Dub)

So I'm a Spider, So What?

AnimeFreak One-Punch Man

AnimeFreak Attack on Titan Season 3 Part 2