Спорт

(Видео) Суарез не ги заборавил сатарите навики, сега штипе противнички играчи

Лидерот во шпанската фудбалска Ла Лига, Атлетико Мадрид загуби од Челси (1:0) на неутрелен терен во Букурешт во првиот меч од осминафиналето во ЛШ. Во немоќ да стигне во ситуација за гол, напаѓачот Луис Суарез не ги заборавил своите стари навики од времето кога не бираше средства да се справи со своите чувари. Токум неговите вакви потези на овој меч не останаа незабележани од камерите, а предизвикаа и рекации упатени на адреса од Суарез кој своевременот се прослави со неколку гризења на противнички играчи. На дуелот со Челзи демонстираше нови методи за да излезе на крај со противничките играч најпрво со симулирње прекршок од Аспиликуета, а потоа реши да го штипе Рудигер.

GoGoAnime anime sites: Watch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 15 (https://gogoanime.be/m/p0Gk/ep-15)

AnimeTV plunderer anime tv: Watch SK8 the Infinity (Dub) Episode 9