Балкан

ВИДЕО: Српски политичар приведен, искрши гласачка кутија на рефередумското гласање

Поранешниот член на српското десничарско движење Двери Срѓан Ного, гласаше денеска на референдумот во Србија и ја искрши гласачката кутија.

Српската полиција потврди дека тој е приведен и одредено му е задржување од 48 часа. На социјалните мрежи се споделува снимка на која се гледа како Ного на своето избирачко место го уфрла гласачкото ливче, а потоа ја зема гласачката кутија и ја фрла на подот.

Се работи за автентична снимка и тоа го потврди Првото основно обвинителство. Тој е во притвор и одредено се сомничи за кривично дело по членот 159, односно „спречување на одржување на гласањето“.

Во Србија денеска се одржува референдум за уставни промени во сферата на правосудството. Според информациите од медиумите, до 13 часот гласале 12 отсто од граѓаните на Србија.

 

https://twitter.com/i/status/1482726235872579586

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime stream How NOT to Summon a Demon Lord Ω

AnimeHeaven My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 21

animeheaven es AnimeHeaven Attack on Titan (Dub)

AnimeHeaven Hunter x Hunter (2011)

watch anime online Fairy Tail (Dub)