October 19, 2021 04:58
Спорт

(Видео) Спектакуларно отворање на Игрите во Токио

Во Токио во тек е свеченото отворање на 32. Летни олимписки игри кои ќе траат до 8 август.

Свечената церемонија започна во 20 часот по локално време со спектакуларно специфично видео и прекрасен огрномет. Спектакуларното отоворање кое го подготви домаќинот Јапонија за жал е поинаков од сите досегашни, бидејќи се одвива без присуство на публика на трибинит освен мал број ВИП гости, поради пандемијата предизвикана од коронавирусот.

Македонија на игрите во Токио ќе ја претставуваат осум спортисти во седум спортови.

Website https://twistmoe.net: Watch Akane Maniax twistmoe Episode 3 watch animes

AnimeBee: A Certain Magical Index III: Specials anime episode 2 online free at https://animebee.to anime to watch

Website https://animefreak.ws: Watch Infinite Stratos animefreak Episode 12 anime stream

Pia Carrot e Youkoso!! 2 DX (https://4anime.biz/m/A4oj) Episode 6

Molbiol: http://molbiol.ru/forums/index.php?showuser=1189414

Wakelet: https://wakelet.com/@gogoanimebe