Македонија

Видео снимка од моментот на земјотресот во Битола

Битолчани се во паника по силните земјотреси во Грција, кои се осетија во нивниот град. Голем дел од нив кои живеат во куќи на спрат или згради, се излезени надвор. Страв им е да се вратат во домовите. На „Твитер“ е објавена и снимка од надзорна камера, каде е регисриран моментот на земјотресот

Поврзани вести

За домаќинствата ќе се воведуваат блок тарифи, тие што повеќе трошат ќе плаќаат поскапа струја

Igor

Соборот на СПЦ прогласи канонско единство со МПЦ-ОА

Igor

Во последните три дена регистрирани се 176 нови случаи на КОВИД-19

Igor

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

english anime Black Clover (Dub)

AnimeHeaven Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside Episode 5

animes online Gintama

AnimeHeaven Naruto

anime online AnimeHeaven Attack on Titan Season 3 (Dub)

tải go88