September 20, 2021 23:23
Свет

(Видео) Снимка од дрон го прикажува ужасот во Кина, метро-станицата сѐ уште е под вода

Снимките направени од дрон го прикажуваат целиот хорор предизвикан од поплавите во кинеската провинција Хенан.

На снимката се гледаат автомобили што ги носи вода, како и метро-станицата, која е поплавена, пишува Би-би-си.

Фотографиите покажуваат и голема штета предизвикана од рекордните врнежи од дожд што го погодија големиот град Џенгџоу во вторникот вечерта.


Областа погодена од катастрофата опфаќа повеќе од три милиони луѓе во 103 заедници, а 256.000 луѓе се евакуирани, соопштија властите во провинцијата Хенан.

Површината на оштетеното земјоделско земјиште се проценува на речиси 215.000 хектари, а директната економска штета на приближно 190 милиони долари.

Според новиот биланс на состојбата објавен денес од националната телевизија, најмалку 33 лица загинаа во големите поплави, а осум се водат како исчезнати.

Watch Mardock Scramble: The Third Exhaust Episode Full

Watch Black★Rock Shooter (OVA) (Dub) Episode Full

Website https://aniwatch.pro: Watch Chuuka Ichiban! aniwatch Episode 52 aniwatch me

AnimeHeaven: ReLIFE: Kanketsu-hen Specials anime episode 2 online free at https://animeheaven.pro watch anime

Tapas: https://tapas.io/gogoanimebe

Gamevn: http://gamevn.com/members/kissanimemx.1765718/