January 25, 2021 13:50
Магазин

(ВИДЕО) Снимена лудачка потера: Бегал со брзина од 290 км/ч

Момче на возраст од 19 години во Англија возело мотоцикл со брзина од 290 км/ч во обид да побегне од полицијата.

Инцидентот е забележен на југот на Англија каде што 19-годишниот Маријан Василика Драгој го возел мотоциклот со голема брзина.

Потерата ја снимал полицискиот хеликоптер, а Драгој го возел мотоциклот со лажни регистрарски таблички и не запирал на нејолку семафори иако било запалено црвено светло.

Исто така во еден момент запрел и тргнал во погрешен правец за да дојде до бензинска пумпа и да наполни гориво.

На крајот полицијата успеала да го уапси, а на судот се изјаснил виновен по неколку точки од обвинувањето.

Извор: 24auto.mk

Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 21 (https://animeplanet.cc/m/dy7/ep-21) at AnimePlanet arifureta anime planet

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 (https://animefreak.ws/m/3XoZ) Episode 2 at AnimeFreak my hero academia season 4 animefreak