January 22, 2022 21:57
Спорт

(Видео) Словенечки интеранционалец во Норвешка го нападнал својот голман за време на дерби-натпреавр

На натпреварот во норвешкиот фудбалски шампионат помеѓу Кристијансунд и Викинг (2:3) кој беше дерби на колото имаше завршница во физички почнаа да се пресметуваат голманот и играч од победничката екипа, но поголем инцидент спречија нивните осиграчи.  Словенчкиот интеранционалец Давид Брекало (22 г.) заработи црвен картон поради физички напад на својот голман !

Инцидентот се случи само кратко откако Викинг го постигна победничкиот гол за конечените 2-3 во 93.минута од натпреварот. Од нејасни причини Брекало го турна својот голман Патрик Гунарсон (21 г.) на земја, па неговите соиграчи мораат да го смируваат. За главниот судија немаше дилеми, тоа беше директен црвен картон за словенечкиот насилник !

english anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch DARLING in the FRANXX

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

AniWatch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 33

anime website Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Horimiya Episode 9