February 2, 2023 21:31
Спорт

(Видео) Скандал на Пикси: „Да ви е*** мајката ши******а во пи**а!“

Селекторот на српската репрезентација, легендарниот Драган Стојковиќ Пикси предизвика вистински скандал откако по голот на Душан Влаховиќ недолично им се развика на швајцарските фудбалери.

Непријатниот момент се случи по вториот гол на Србија за водство од 2:1 во 35. минута од натпреварот.
– „Да ви е*** мајката ши******а во пи**а!, викаше Пикси по линијата полна со емоции.

Контроверзниот меч заврши со пораз на Србија и немили инциденти на теренот, но и надвор од стадионот меѓу навивачите на двете екипи.