March 7, 2021 10:14
Спорт

(Видео) Сите поени и титули на Коби на едно место во 37 секунди

Помина една година од хеликоптерската несреќа во која животот го загубија легендарниот кошаркар на ЛА Лејкерс Коби Брајант, неговата ќерка Џиана Џиџи Брајант. Што се постигна во својата богата и трофејна кариера Коби  потребно е многу време и простор да се нареди – пет титули, 18 настапи на Ол-стар натпревари, скоро 40.000 поени, 81 поен даде на само еден натпревар… се само дел од неговите големи кошаркарски потфати.

Сепак новинарот на ЕПСН Кирк Голдспери успеа да ги воодушеви љубителите на кошарката кои го сакаа Коби со тоа што ги собра во само 37 секунди со сите поени и титули.

 

 

Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season (https://gogoanime.be/m/nMPg) Episode 2 at GoGoAnime one punch man season 2 gogoanime

Dr. Stone Episode 24 at ANIMEFLIX banana fish animeflix