March 7, 2021 09:52
Свет

(Видео) Силна експлозија во Мадрид, паника и рушевини на улиците

Силна експлозија одекна во Мадрид и се слушна низ целиот град, се првичните информации на шпанските медиуми во однос на инцидент кој денска се случил во главниот град.

Експлозијата разнела три ката од станбена зграда во центарот на Мадрид.

Засега не се знае дали има жртиви и што е причината за инцидентот.

https://twitter.com/disclosetv/status/1351894738895568898

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (https://animeheaven.pro/m/oyea) Episode 11 at website https://animeheaven.pro. See more hunter x hunter anime heaven

Watch I'm standing on 1,000,000 lives. Episode 5 (https://gogoanime.be/m/nE1j/ep-5) at website https://gogoanime.be attack on titan gogoanime