December 7, 2019 02:45
Свет

(Видео) Се урна зграда во Мумбаи, над 40 затрупани

Десетици луѓе останаа затрупани по уривање на четирикатница во индискиот град Мумбаи. Станбената зграда во густо населеното подрачје се урнала затрупувајќи 40 или 50 луѓе, објави телевизијата НДТВ.

На местото на несреќата се наоѓаат спасувачки екипи и пожарникари кои трагаат за преживеани.

За време на сезоната на монсуните и обилните дождови во Индија, често доаѓа до уривање на згради и ѕидови.

Четиринаесет луѓе, меѓу кои и војници загинале во неделата во уривањето на зграда во Солана, во северниот дел од земјата, за време на обилни врнежи.

Нови вести

(видо) Меланија им читаше божикна приказна на деца во болница

Filip

Крајбрежната стража на Мавританија пресретнала брод со мигранти

Filip

Напаѓачот од базата во Пенсакола бил саудиски војник на обука, саудискиот крал му изразил сочуство на Трамп

Filip