October 17, 2021 18:40
Свет

(Видео) Седумнаесет повредени на собир на автоклуб, автомобили влетаа во гледачите

Во несреќата што се случи при судир на два автомобили кои влетаа во гледачите на неделен собир на автоклуб во англискиот град Стивениџ беа повредени 17 лица, од кои неколку потешко.

На социјалните мрежи се појави снимка на очевидци на инцидентот, на која се гледа како еден автомобил удира во друг и потоа влетува во луѓето кои стојат покрај патот во Стивениџ, на околу 45 километри северно од Лондон, соопшти агенцијата.

Настанот беше организиран од клубот Круз-Херц, чии членови се состануваат секој четврток.

Организаторот објави дека по овој инцидент веќе нема да има собири на членовите на клубот.

4Anime: Yuri Seijin Naoko-san (2012) anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime in english

https://animedao.nl overlord animedao

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Website https://animetv.cc: Watch Space Emperor God Sigma animetv Episode 2 anime tv shows list

Intensedebate: https://www.intensedebate.com/profiles/animeflixnl

T: https://t.me/s/animeflixnl