June 28, 2022 12:00
Свет

(Видео) Русите убивале затвореници во Буча

Њујорк Тајмс објави нови видеа за кои тврдат дека докажуваат дека руските сили убиле најмалку осум украински затвореници на 4 март во Буча, недалеку од Киев.

Москва постојано ги негираше извештаите за злосторства за време на окупацијата на градот.

„Њујорк тајмс“ додава дека руското министерство за одбрана и за надворешни работи не одговориле на новите барања за коментар на новите снимки.

dang nhap go88 go88 math bảng cầu tài xỉu go88

sunwin apk ios Link tải SUNWIN Club cho điện thoại Android/ Iphone APK/ IOS sunwin otp