December 1, 2020 09:18
Спорт

(Видео) Роналдо има нова фризура додека е во самоизолација

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Португалецот Кристијано Роналдо кој е во самоизолација поради позитивниот тест на коронавирусот, времето во изолација го корости за креирање на нов имиџ.

Фудбалерот на италјанскиот фудбалски шампион Јувентус, Роналдо има нова фризура која се гледа од неговиот објавен видео-запис како вози статичен велосипед за да ја одржува формата.

Cristiano Ronaldo in training

Cristiano Ronaldo was diagnosed with Covid-19 on October 13, but he's putting in the work at home before his return to football.(via IG/cristiano)

Posted by Bleacher Report Football on Среда, 21 октомври 2020