September 25, 2021 02:55
Спорт

(Видео) Робот не промашуваше тројки на полувремето на натпреварот меѓу САД и Франција во Токио

Домаќинот на Олимписките игри, Јапонија од полувремето на натпреварот помеѓу САД и Франција го промовираше својот кошаркарски робот, произведен пред две години од Тојота, специјалист за тројки.
Роботот даде тројка од линијата без грешка, реализираше повторно и потоа успеа да постигне кош од центарот на теренот.

Но роботот се покажа и од шутеви од блиску, кои секако ги погодуваше. Иако, нормално, не може да скока и дриба, кошгетерот изведува слободни фрлања побавно дури и од Јанис Антетокунбо.

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

TwistMoe: Dr. Slump: Arale-chan Specials anime episode 2 online free at https://twistmoe.net twist moe

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Website https://kissanime.mx: Watch Shootfighter Tekken kissanime Episode 3 gogoanime kissanime

Myvidster: https://www.myvidster.com/profile/gogoanimelol

Methodspace: https://www.methodspace.com/members/animefreakws/profile/