April 11, 2021 12:40
Македонија

(Видео) Ристоска демантира дека во петокот знаела оти Мијалков ќе бега

Обвинителката Ленче Ристоска демантираше дека таа или колегата знаеле во петокот дека Сашо Мијалков ќе бега.

Ако имавме такви сознанија уште на рочиштето ќе баравме притвор. На кој обвинител и за кој член на Влада мислел министерот Оливер Спасовски треба него да го прашате, рече Ристоска.

Ристовска вели дека во целина Обвинителството е задоволно од изречените осудителни пресуди во случајот „Таргет Тврдина”, пред се поради тоа што со тоа се потврдиле сите наводи на Обвинителството, но, оти од висината на казните за дел се, а за дел не се задоволни. Во врска со барањето за ефективен притвор за Сашо Мијалков, Ристовска истакна дека тоа било неопходно поради зголемената опасност од негово бегство.

Dr. Stone: Stone Wars (Dub) Episode 2 at ANIMEFLIX anime websites

DARLING in the FRANXX (https://animefreak.ws/m/RwxW) Episode 24 at website https://animefreak.ws. See more animefreak dororo