January 18, 2020 07:44
Свет

(Видео) Разулавено момче со нож бодел жени во Сиднеј

Една жена е пренесена во болница откако била прободена утрово во центарот на Сиднеј, а тело на друга жена е пронајдено во близина на нападот. Полицијата верува дека нападите се поврзани, иако не се познати мотивите.

Се претпоставува дека осомничениот, кој бил совладан од граѓаните, напаѓал без повод.

Тој се заканували на други луѓе откако ја избодел жената.

Нови вести

Трамп сокри, ама Пентагон откри дека има повредени американски војници

Igor

Претседателот Зеленски ја одби оставката на украинскиот премиер Гончарук

Igor

Помпео со изјава за можните закани по безбедноста на екс-амбасадорот на САД во Украина

Igor