Скопје

(Видео) Неофицијално пуштен во сообраќај северниот булевар Христијан Тодоровски Карпош

Дел од булеварот Христијан Тодоровски Карпош во Бутел денеска е пуштен во сообраќај, а екипа на 24 Инфо се возеше по него. По булеварот се вози, иако не е официјално пуштен во употреба. Свечено отворање на булеварот е предвидено за следната недела, кога треба да бидт завршени работите со осветлувањето, како и сообраќајната сигнализација.

Новиот булевар Христијан Тодоровски Карпош е првиот скопски булевар што излегува на обиколница. Новиот дел од булеварот се гради на потегот од крстосницата со булеварот Босна и Херцеговина до крстосницата со улицата Натанаил Кучевишки во должина од 1.000 метри. Продолжувањето на оваа сообраќајница ќе им овозможи на граѓаните од населбите Радишани и Бутел уште една сообраќајна врска со центарот на градот.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 4

AnimeDao To Your Eternity Episode 15

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 2

Hunter x Hunter (2011) Episode 142

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 33

tải go88