November 14, 2019 00:37
Магазин

(Видео) Путин пречекан со саудиски „ремикс“ на руската химна

За времен на посетата на пускиот претседател Владимир Путин на Саудиска Арабија, го дочекала „многу позната мелодија“ во изведба на саудискиот воен оркестар, шеговито пренесуваат руските медиуми. време на посетата на Саудиска Арабија.

Руските агенции дури и објавија видео снимка од правилно изведена руска химна и онаа верзија отсвирена од страна на саудискиот оркестар.

„Судејќи според неговиот израз на лицето, се чини дека рускиот претседател не можеше да се сети каде претходно ја слушнал таа мелодија“, напиша „Раша тудеј“ во својата објава на „Твитер“.

Во продолжение, слушнете го саудискиот „ремикс“ на оригиналната изведба на руската химна.

Нови вести

Трансродова актерка ги покри интимните делови со црни ленти

zane

Личната помошничка на кралицата Елизабета откри дека користи џин за накитот на нејзиното Височество да има висок сјај

Valentina

Џон Леџенд прогласен за најсексапилен маж на светот

Valentina