January 29, 2023 14:08
Свет

Путин возеше ,,Мерцедес” и пропешачи по обновениот Кримски мост

Претседателот на Русија, Владимир Путин во го посети Кримскиот мост, се сретна со градежните работници и го помина реконструираниот дел.

Мостот го поврзува полуостровот со континентална Русија и беше оштетен во терористички напад на почетокот на октомври.