October 26, 2021 14:24
Свет

(Видео) Пукање во средно училиште во Вирџинија, има повредени ученици

Најмалку две лица се ранети во пукање во средно училиште во градот Њупорт Њуз, во сојузната држава Вирџинија.

Како што пренесуваат медиумите, ранети се момче и девојче на 17 години. Полицијата соопшти дека во тек е евакуација на учениците од гимназијата „Херитиџ“.

Учениците се префрлени на тениските терени, каде што ќе може да се сретнат со своите родители, наведе полицијата.

KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! 2 (Dub) Episode 10

Website https://animeflix.nl: Watch Eikyuu Kazoku animeflix Episode Full animeflix banana fish

AnimeFreak: God Mazinger anime episode 23 online free at https://animefreak.ws watch anime online

The Gregory Gallery Tour Special Episode 3

Gab: https://gab.com/animeflixnl

Camp-fire: https://camp-fire.jp/profile/gogoanimebe