September 24, 2021 09:04
Балкан

(Видео) Полицијата употреби солзавец и водени топови на протестите против вакцинацијата во Грција

Грчката полиција употреби солзавец и водени топови во Атина за да ја растера толпата што протестираше против вакцинацијата против коронавирусот. Околу 1.500 луѓе учествуваа на протест пред парламентот против планот на Грција за вакцинација против Ковид – 19.

Протестот одржан минатата среда привлече повеќе од 5.000 луѓе, јавија локалните медиуми.

Протестите беа поттикнати од владината одлука за задолжителна вакцинација на здравствените работници и вработените во старечки домови. Владата предложи на есен да се вакцинираат и други групи, како што се наставниците.

Бројот на заразени лица во Грција расте во последните неколку недели. Вчера властите забележаа скоро 3.000 нови случаи, со што вкупниот број на заразени лица се искачи на 463.473 од почетокот на пандемијата. Повеќе од 12.800 луѓе починаа.

Haru wo Irodoru Episode Full

Website https://animekisa.in: Watch Psycho-Pass 3 animekisa Episode 8 anime sites

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement (https://aniwatch.pro/m/gqy3) Episode 24

Lookbook: https://lookbook.nu/gogoanimebe

Beermapping: https://beermapping.com/account/gogoanimebe