October 15, 2019 11:38
Магазин

(Видео) Православни свештеници од авион осветувале град со света вода за да го прочистат од алкохол и блуд

Православни свештеници од руската федерална област Твер се качиле во авион и го осветиле градот со света вода за да го прочистат од гревови како алкохолизам и блуд.

Отец Александар Горјачев и уште двајца членови на Руската православна црква извршиле бизарен благослов минатата среда, во спомен на денот на трезвеност на Русија.

Се качиле во мал авион и со себе понеле 70 литри света вода и од путир (за кој велат дека лекува луѓе од зависност од алкохол и дрога) ја истуриле врз градот.

Во авионот се наоѓала и брачна двојка која тврди дека сопругот во минатото чудесно се излекувал од зависност од алкохол, пренесува „Одити централ“.

Нови вести

(Вознемирувачко видео) Матадор прободен во препоните од бикот на кој му заби копје

zane

Баба во инвалидска количка шверцувала три килограми кокаин

zane

Рони Вуд признава дека по толку години зависност од алкохол и дрога, чудо е што е жив

zane