February 23, 2019 08:31
Останато

(Видео) По победата на Хабиб во УФЦ борбата, настана тотален хаос

По победата на Хабиб во УФЦ борбата, настана тотален хаос

Љубителите на боксот и УФЦ борбите ова утро имаа шанса да гледаат еден голем дуел меѓу двајца реномирани спортисти, меч кој заврши скандалозно.

По победата на Хабиб, настана тотален хаос како на теренот, така и надвор од него, а најшокантно е видеото како Хабиб прво скока на терен да се пресмета со членови од таборот на МекГрегор, а потоа и надвор од теренот со кунг-фу потег буквално влета во телото на еден од официјалните лица претставници на таборот на Конор МекГрегор

 

Related posts

МотоГП: Довициозо најбрз по првиот тренинг во Малезија

24news

Федерер стана најплатен спортист на светот

24news

Ѓоковиќ: Моја најголема победа е триумфот на Вимбладон во 2011

24news