June 24, 2021 15:56
Скопје

(Видео) Почна реконструкцијата на Универзална сала

Најавената реконструкција на Универзалната сала со зачувување на истиот габарит и автентичниот изглед почна денеска, дознава  24 Инфо.

Околу објектот се поставуваат тараби и се оградува просторот.

За реновирањето на салата се издвоени 120 милиони денари од централниот буџет.

Изведбениот проект за реконструкција е изработен од проектантското биро „Мегарон инженеринг“, а ќе му биде даден на Градот како донација.

Поврзани вести

Десет нови случаи на Ковид-19, починаа три лица

Igor

Пет нови случаи на Ковид-19, еден починат и осум оздравени

Igor

Рама: Се надевам нема да побараат да се викате „Западна Бугарија“

Igor

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE. Watch My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom! (Dub) Episode 12

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Fortune Quest: Yo ni mo Shiawase na Boukensha-tachi (https://animeheaven.pro/m/A856) Episode 4

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Hand Shakers (https://kissanime.mx/m/NGmd) Episode 12