November 29, 2022 06:32
Спорт

(Видео) Постигна преку 100 гола во Серија А, а сега стана кошаркар

Поранешниот аргентински фудбалер Родриго Паласио во Италија настапуваше за Џенова, Интер, Болоња и Бреша, постигна 101 во Серија А. Има и 27 настапи за Аргентина.

Тој по крајот на минатата сезона објави крај на кариерата, а од оваа почна да игра кошарка.

Паласио игра за Полиспортива Гарењано Баскет од Милано во Серија Д. Тој игра на плејмејкерската позиција.