October 17, 2019 08:06
Магазин

(Видео) Поради пиво затворен автопат во Австралија

Камион што превезувал конзерви со пиво се превртел на најпрометниот автопат во Австралија, поради што дел од патот со часови бил затворен за сообраќај, соопшти полицијата.

Сè се случувало во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј, а околу илјада конзерви пиво „Викторија битер“ го прекриле патот.

Како што пренесе „Ројтерс“, возачот на камионот не е повреден.

Сообраќајот бил целосно стопиран околу час и половина, а една лента била затворена за сообраќај во период од седум часа.

Возачот (24) не бил под влијание на дрога или алкохол, а полицијата верува дека причина за несреќата е замор.

Нови вести

Huawei ги претстави бизнис резултатите за третиот квартал од 2019 година

Valentina

За заситените гледачи телевизиски канал без вести за Брегзит

zane

Сестрата на Амал Клуни ја нарушува репутацијата на познатата адвокатка

zane