October 19, 2021 03:53
Свет

(Видео) Поради карантин, маж во Сиднеј претепал полицајка

Маж од Австралија е обвинет за напад на полиција во западен Сиднеј.

Напаѓачот прво нападнал полицајка а потоа избегал од местото на настанот и следел случаен минувач, пренесуваат медиумите во таа земја.

49-годишниот маж беше уапсен и обвинет за неколку прекршоци, вклучувајќи и кршење на антиковид мерки и напад на полицијата, соопштија службите.

Полицијата соопшти дека две полицајки кои патролирале на улица му рекле да се тргне од улицата бидејќи во сила е забраната за движење поради коронавирусот.

Тогаш човекот станал агресивен и ги нападнал. Двете полицајки морале да одат во болница на лекување.
Мажот потоа го нападнал и нивниот колега кој исто како и неговите колешки подоцна завршил во болница.

Во Сиднеј, во сила се засилени мерки против коронавирусот, кои не дозволуваат излегување од дома, освен од оправдани причини – како одење на работа, училиште, лекар или продавница.

Градот е во строг карантин веќе 12 недели додека трпението на граѓаните опасно ослабе, анализираат медиумите.

Website https://twistmoe.net: Watch Fate/Grand Order: Himuro no Tenchi - 7-nin no Saikyou Ijin-hen twistmoe Episode Full watch animes

Website https://animedao.nl: Watch Noir animedao Episode 26 animedao haikyuu to the top

Animepahe: Gall Force: New Era (Dub) anime episode 2 online free at https://animepahe.cc anime websites

Website https://animeflix.nl: Watch Ghost in the Shell: The New Movie animeflix Episode Full animeflix app ios

Bittube: https://bittube.tv/profile/kissanimemx

Sonicsquirrel: http://sonicsquirrel.net/detail/user/gogoanimebe