June 23, 2021 08:44
Балкан

(Видео) Полицијата со водени топови и солзавец ги растерува демонстрантите во Атина кои излегоа да им дадат поддршка на Палестинците

По демонстрациите во поголем број европски градови за поддршка на Палестинците, денеска демонстрации се одржаа и во Атина. Агенциите во регионот пишуваат дека во Атина се одржаа протести за поддршка на Палестинците со извици „Слобода за Палестина“, а грчката полиција употребила солзавец и водени топови за да ги растера демонстрантите.

Демонстрантите во Атина, носејќи палестински знамиња, се упатија кон израелската амбасада, која беше опколена од полициските сили, пренесува Ројтерс.

Протестите во Атина се одржаа по слични такви демонстрации во бројни градови низ светот, предизвикани од интензивните вооружени конфликти меѓу Израел и палестинскиот Хамас.

ANIMEFLIX dragon ball z animeflix: Death Note (Dub) (https://animeflix.nl/m/9N8z) Episode 37

KissAnime food wars kissanime: Watch My Hero Academia 3 Episode 23 (https://kissanimeonline.com/m/l6Vd/ep-23)