April 8, 2020 12:25
Македонија Скопје

Видео: Полициски час во Скопје, кучињата ,,чувари” на Рекорд

Вечерва од 21 часот стапи на сила забраната за движење на граѓаните во ноќните часови. Воведен е полициски час што ќе трае од 21 до 06 часот секој ден.Екипата на 24инфо е на скопските празни улици.Полицискиот час се почитува, раздвиженост нема, а кучињата скитници го чуваат Рекорд.

Поврзани вести

Трагедија во Италија: Двегодишно девојче од Македонија се удави во канал, родителите под истрага за небрежност

Igor

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември”

Filip

Починаа четири нови пациенти заболени од коронавирусот

Igor