January 24, 2022 16:45
Свет

(Видео) Пожар во руски рудник: Најмалку 11 загинати, десетици се затрупани под земја

Четириесет и пет рудари останаа заробени по пожар во рудник за јаглен во областа Кемерово во рускиот Сибир, соопшти регионалниот истражен одбор. Според најновите податоци, најмалку за 11 лица досега е познато дека загинале.

Во тек е операција за евакуација во рудникот, пришто спасени се 70 рудари.

„Според прелиминарните податоци, голем број работници се затруени од чад. Бројот на жртвите се утврдува“, се вели во соопштението на одборот.

anime website. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Hunter x Hunter (2011)

anime sites JUJUTSU KAISEN

old animefreak AnimeFreak Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

anime sites Hunter x Hunter (2011) (Dub)

free anime online AnimeFreak To Your Eternity